in

OSSAA 4A East Regional Results

Cushing held on in the 4A east regional after taking an early lead on Saturday.

152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Braden Drake of Wagoner
  • 2nd Place – Gage Gates of Grove
  • 3rd Place – Caden Warren of Poteau
  • 4th Place – Kiowa Coffman of Sallisaw
  • 5th Place – DERRICK KERSEY of Cushing
  • 6th Place – Kasey Griffin of Skiatook

1st Place Match

  • Braden Drake (Wagoner) 23-2, Sr. over Gage Gates (Grove) 23-7, Sr. (Dec 3-1)

3rd Place Match

  • Caden Warren (Poteau) 4-1, Jr. over Kiowa Coffman (Sallisaw) 2-2, So. (Dec 8-4)

5th Place Match

  • DERRICK KERSEY (Cushing) 10-9, Jr. over Kasey Griffin (Skiatook) 3-4, So. (MD 14-5)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Logan Sterling of Wagoner
  • 2nd Place – Tony Johnson of Skiatook
  • 3rd Place – Blake Salt of Oologah
  • 4th Place – Wesley Downing of Grove
  • 5th Place – Deven Woodworth of Fort Gibson
  • 6th Place – Keedin Crockett of Miami

1st Place Match

  • Logan Sterling (Wagoner) 20-5, . over Tony Johnson (Skiatook) 15-7, Sr. (Dec 5-0)

3rd Place Match

  • Blake Salt (Oologah) 9-2, . over Wesley Downing (Grove) 11-4, Sr. (Dec 5-4)

5th Place Match

  • Deven Woodworth (Fort Gibson) 15-5, Sr. over Keedin Crockett (Miami) 10-4, Sr. (MD 16-8)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Cougar Andersen of Skiatook
  • 2nd Place – Witt Edwards of Wagoner
  • 3rd Place – Trey Hudgens of Sallisaw
  • 4th Place – Caleb Spencer of Catoosa
  • 5th Place – Jesse Arnall of Grove
  • 6th Place – Nkosi Logan of McLain

1st Place Match

  • Cougar Andersen (Skiatook) 18-0, Sr. over Witt Edwards (Wagoner) 15-4, Fr. (Fall 3:14)

3rd Place Match

  • Trey Hudgens (Sallisaw) 3-1, Jr. over Caleb Spencer (Catoosa) 4-2, So. (Fall 2:00)

5th Place Match

  • Jesse Arnall (Grove) 15-8, So. over Nkosi Logan (McLain) 3-3, Jr. (Fall 3:01)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kaden Charboneau of Wagoner
  • 2nd Place – WILLIAM SIMPSON of Cushing
  • 3rd Place – Alex Johnson of Skiatook
  • 4th Place – Luke Brooks of Poteau
  • 5th Place – Adam Brown of Stilwell
  • 6th Place – jaxon McIntyr of Sallisaw

1st Place Match

  • Kaden Charboneau (Wagoner) 24-0, Sr. over WILLIAM SIMPSON (Cushing) 13-4, Sr. (Dec 3-1)

3rd Place Match

  • Alex Johnson (Skiatook) 12-4, Sr. over Luke Brooks (Poteau) 2-2, Fr. (SV-1 3-1)

5th Place Match

  • Adam Brown (Stilwell) 10-4, Jr. over jaxon McIntyr (Sallisaw) 2-3, Sr. (Fall 3:45)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Hunter Hall of Skiatook
  • 2nd Place – HAYDEN FRY of Cushing
  • 3rd Place – Andrew Sparks of Fort Gibson
  • 4th Place – Jake Patterson of Poteau
  • 5th Place – Noah Flores of Sallisaw
  • 6th Place – Trae Gause of Wagoner

1st Place Match

  • Hunter Hall (Skiatook) 16-2, Sr. over HAYDEN FRY (Cushing) 15-5, Sr. (SV-1 4-2)

3rd Place Match

  • Andrew Sparks (Fort Gibson) 15-8, So. over Jake Patterson (Poteau) 2-2, Sr. (Dec 12-8)

5th Place Match

  • Noah Flores (Sallisaw) 3-2, Fr. over Trae Gause (Wagoner) 9-8, Sr. (Dec 6-4)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Logan Cole of Wagoner
  • 2nd Place – Danny Rowe of Catoosa
  • 3rd Place – Uriah Flynn of Stilwell
  • 4th Place – BRYCE MASSIE of Cushing
  • 5th Place – Demetrius Macon of McLain
  • 6th Place – Clay McCormick of Miami

1st Place Match

  • Logan Cole (Wagoner) 22-4, Sr. over Danny Rowe (Catoosa) 3-1, Jr. (Dec 1-0)

3rd Place Match

  • Uriah Flynn (Stilwell) 15-16, Sr. over BRYCE MASSIE (Cushing) 13-9, Jr. (Fall 2:00)

5th Place Match

  • Demetrius Macon (McLain) 5-4, Jr. over Clay McCormick (Miami) 3-3, Sr. (Fall 1:07)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Carson Wiley of Wagoner
  • 2nd Place – BEAU STOKES of Cushing
  • 3rd Place – Gabe Grazier of Oologah
  • 4th Place – Nate Easky of Skiatook
  • 5th Place – Chris Gutierrez of Catoosa
  • 6th Place – Kainan Wade of Cleveland

1st Place Match

  • Carson Wiley (Wagoner) 23-2, Sr. over BEAU STOKES (Cushing) 19-3, Sr. (TB-1 2-1)

3rd Place Match

  • Gabe Grazier (Oologah) 10-3, . over Nate Easky (Skiatook) 16-6, Jr. (Dec 3-1)

5th Place Match

  • Chris Gutierrez (Catoosa) 3-2, Jr. over Kainan Wade (Cleveland) 17-8, Sr. (Fall 1:11)
Team Scores
1Cushing 237.5
2Skiatook 232.0
3Wagoner 189.0
4Grove 145.5
5Fort Gibson 125.0
6Stilwell 120.0
7Catoosa 111.0
8Sallisaw 79.0
9Oologah 58.0
10Mannford 56.0
11Poteau 52.0
12Cleveland 45.0
13McLain 42.0
14Miami 33.0
15Broken Bow 7.0
16Hilldale 4.0

What do you think?

Comments

Leave a Reply

Loading…

0