in

OSSAA 5A West Regional Day One Results

El Reno Leads 5A West after day one.

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Cash Donnell of Piedmont
  • 2nd Place – Tag Ensey of Duncan
  • 3rd Place – Hunter Yeakey of El Reno
  • 4th Place – Logan Crawford of Eisenhower
  • 5th Place – Cameron Orr of Ardmore
  • 6th Place – Julio Gomez of Woodward

1st Place Match

  • Cash Donnell (Piedmont) 3-0, Fr. over Tag Ensey (Duncan) 18-5, So. (MD 14-2)

3rd Place Match

  • Hunter Yeakey (El Reno) 15-7, Fr. over Logan Crawford (Eisenhower) 27-7, Fr. (Fall 3:07)

5th Place Match

  • Cameron Orr (Ardmore) 2-2, So. over Julio Gomez (Woodward) 11-7, So. (Dec 12-6)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – William Heger of El Reno
  • 2nd Place – Eli Kirk of Guthrie
  • 3rd Place – Kasen Miller of Carl Albert
  • 4th Place – Jason Blakemore of Noble
  • 5th Place – Tyler Tewell of Piedmont
  • 6th Place – Nino Vidic of Elgin Public Schools

1st Place Match

  • William Heger (El Reno) 27-1, So. over Eli Kirk (Guthrie) 20-9, So. (SV-1 5-3)

3rd Place Match

  • Kasen Miller (Carl Albert) 23-8, Fr. over Jason Blakemore (Noble) 15-6, Sr. (Inj. 5:22)

5th Place Match

  • Tyler Tewell (Piedmont) 3-2, Sr. over Nino Vidic (Elgin Public Schools) 22-9, So. (Fall 3:29)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Grant Gober of Carl Albert
  • 2nd Place – Conner Knapp of El Reno
  • 3rd Place – Brice Harris of MacArthur
  • 4th Place – Riley Hunter of Duncan
  • 5th Place – Christien Taylor of Shawnee
  • 6th Place – Diego Ortiz of Elgin Public Schools

1st Place Match

  • Grant Gober (Carl Albert) 20-4, So. over Conner Knapp (El Reno) 14-5, So. (Fall 3:22)

3rd Place Match

  • Brice Harris (MacArthur) 26-12, . over Riley Hunter (Duncan) 21-5, So. (Fall 3:02)

5th Place Match

  • Christien Taylor (Shawnee) 14-13, So. over Diego Ortiz (Elgin Public Schools) 14-10, Jr. (Dec 4-3)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Levi Buckridge of Piedmont
  • 2nd Place – Braden Hall of Guthrie
  • 3rd Place – Angelo Reyes of Shawnee
  • 4th Place – Braden Anderson of Carl Albert
  • 5th Place – Lane Snapp of Altus
  • 6th Place – Cole Mitchell of El Reno

1st Place Match

  • Levi Buckridge (Piedmont) 3-0, Sr. over Braden Hall (Guthrie) 18-11, So. (Dec 11-7)

3rd Place Match

  • Angelo Reyes (Shawnee) 17-7, Sr. over Braden Anderson (Carl Albert) 14-5, Fr. (Fall 3:53)

5th Place Match

  • Lane Snapp (Altus) 3-2, . over Cole Mitchell (El Reno) 12-9, Sr. (Fall 3:11)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alan Flores of Piedmont
  • 2nd Place – Tyler Johnson of Elgin Public Schools
  • 3rd Place – Connor Riddles of Duncan
  • 4th Place – Dailey Jennings of El Reno
  • 5th Place – Brenner James of Shawnee
  • 6th Place – Tyler Gettings of Guthrie

1st Place Match

  • Alan Flores (Piedmont) 3-0, Jr. over Tyler Johnson (Elgin Public Schools) 17-7, Sr. (Dec 8-4)

3rd Place Match

  • Connor Riddles (Duncan) 18-3, Sr. over Dailey Jennings (El Reno) 24-10, So. (Fall 0:24)

5th Place Match

  • Brenner James (Shawnee) 9-15, Sr. over Tyler Gettings (Guthrie) 0-3, . (Fall 3:31)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – JP Martinez of Duncan
  • 2nd Place – Jake Carey of Guthrie
  • 3rd Place – Jesse Chavez of MacArthur
  • 4th Place – Isaac Grant of Carl Albert
  • 5th Place – Austin Elam of Elgin Public Schools
  • 6th Place – Logan Brunson of Piedmont

1st Place Match

  • JP Martinez (Duncan) 16-4, Jr. over Jake Carey (Guthrie) 15-13, Jr. (MD 15-6)

3rd Place Match

  • Jesse Chavez (MacArthur) 26-9, . over Isaac Grant (Carl Albert) 10-10, So. (Fall 3:05)

5th Place Match

  • Austin Elam (Elgin Public Schools) 8-8, So. over Logan Brunson (Piedmont) 1-3, Sr. (MD 9-0)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jordan Lomeli of Shawnee
  • 2nd Place – Dean Madison of Guthrie
  • 3rd Place – Blayton Montgomery of Duncan
  • 4th Place – Daegen Griffin of El Reno
  • 5th Place – Tyson Sheffield of Elgin Public Schools
  • 6th Place – Logan Bibb of Carl Albert

1st Place Match

  • Jordan Lomeli (Shawnee) 22-7, Sr. over Dean Madison (Guthrie) 13-5, Sr. (MD 14-3)

3rd Place Match

  • Blayton Montgomery (Duncan) 20-1, Sr. over Daegen Griffin (El Reno) 26-9, Jr. (Fall 2:46)

5th Place Match

  • Tyson Sheffield (Elgin Public Schools) 19-10, Sr. over Logan Bibb (Carl Albert) 21-21, Sr. (Fall 0:49)
Team Scores
1El Reno 102.5
2Piedmont 99.0
3Duncan 95.0
4Guthrie 88.0
5Carl Albert 86.0
6Elgin Public Schools 59.5
7Shawnee 59.0
8MacArthur 34.0
9Noble 18.0
10Altus 15.0
11Eisenhower 13.0
12Ardmore 8.0
13Woodward 7.0
14John Marshall School 0.0
14Santa Fe South HS 0.0
14Southeast 0.0

What do you think?

Comments

Leave a Reply

Loading…

0