in

OSSAA 3A East Regional Day One Results

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Gage Walker of Jay
  • 2nd Place – Aidan O`Dell of Blackwell
  • 3rd Place – Tre Tecson of Cascia Hall
  • 4th Place – Liam Burke of Sperry
  • 5th Place – Chanc Bruner of Berryhill
  • 6th Place – Hunter Coldiron of Perry

1st Place Match

  • Gage Walker (Jay) 14-1, Fr. over Aidan O`Dell (Blackwell) 20-2, Jr. (Dec 7-1)

3rd Place Match

  • Tre Tecson (Cascia Hall) 27-5, Fr. over Liam Burke (Sperry) 18-11, Fr. (Fall 1:11)

5th Place Match

  • Chanc Bruner (Berryhill) 7-4, Fr. over Hunter Coldiron (Perry) 13-16, Jr. (Fall 0:38)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – AB Stokes of Lincoln Christian
  • 2nd Place – Owen Martin of Berryhill
  • 3rd Place – Devin Duran of Jay
  • 4th Place – Evin Simpson of Blackwell
  • 5th Place – Braylen Rodgers of Vian
  • 6th Place – Chase Cormican of Sperry

1st Place Match

  • AB Stokes (Lincoln Christian) 23-0, So. over Owen Martin (Berryhill) 3-1, So. (Fall 5:16)

3rd Place Match

  • Devin Duran (Jay) 28-4, Fr. over Evin Simpson (Blackwell) 28-6, Sr. (MD 11-3)

5th Place Match

  • Braylen Rodgers (Vian) 23-3, Sr. over Chase Cormican (Sperry) 10-6, Jr. (Fall 0:32)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Caleb O`Dell of Blackwell
  • 2nd Place – Grant Floyd of Inola
  • 3rd Place – Dustin Duran of Jay
  • 4th Place – Wyatt Meredith of Berryhill
  • 5th Place – Traven Richardson of Pawhuska
  • 6th Place – Keiven Slone of Barnsdall

1st Place Match

  • Caleb O`Dell (Blackwell) 23-4, Sr. over Grant Floyd (Inola) 24-4, So. (Fall 3:13)

3rd Place Match

  • Dustin Duran (Jay) 28-4, Jr. over Wyatt Meredith (Berryhill) 3-2, So. (SV-1 2-0)

5th Place Match

  • Traven Richardson (Pawhuska) 16-8, Fr. over Keiven Slone (Barnsdall) 15-15, Jr. (Fall 2:32)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Eli Griffin of Cascia Hall
  • 2nd Place – Kaiden Ailey of Blackwell
  • 3rd Place – Hunter Waits of Berryhill
  • 4th Place – Lane Cosby of Pawhuska
  • 5th Place – Riley Moorman of Morrison Hs
  • 6th Place – Kenny Adams of Daniel Webster

1st Place Match

  • Eli Griffin (Cascia Hall) 28-1, Sr. over Kaiden Ailey (Blackwell) 29-6, So. (Fall 0:35)

3rd Place Match

  • Hunter Waits (Berryhill) 7-3, So. over Lane Cosby (Pawhuska) 16-8, Sr. (Fall 3:45)

5th Place Match

  • Riley Moorman (Morrison Hs) 17-10, Sr. over Kenny Adams (Daniel Webster) 8-4, Sr. (Fall 3:48)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Eli Benham of Sperry
  • 2nd Place – Jaden Oakes of Perry
  • 3rd Place – Jeron Newcomb of Jay
  • 4th Place – Carson Auschwitz of Barnsdall
  • 5th Place – Ryck Quillen of Pawhuska
  • 6th Place – Zamar Gardner of Cascia Hall

1st Place Match

  • Eli Benham (Sperry) 26-6, Sr. over Jaden Oakes (Perry) 19-11, Sr. (Dec 9-3)

3rd Place Match

  • Jeron Newcomb (Jay) 22-12, So. over Carson Auschwitz (Barnsdall) 14-11, Sr. (Fall 1:20)

5th Place Match

  • Ryck Quillen (Pawhuska) 15-9, Sr. over Zamar Gardner (Cascia Hall) 17-11, So. (Fall 0:52)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Brady Benham of Sperry
  • 2nd Place – Logan Smith of Perry
  • 3rd Place – Kyler Tabor of Berryhill
  • 4th Place – Jesse Remington of Locust Grove
  • 5th Place – Chace Massie of Chandler
  • 6th Place – Brady Lavers of Newkirk

1st Place Match

  • Brady Benham (Sperry) 30-5, Fr. over Logan Smith (Perry) 25-6, Sr. (Dec 6-4)

3rd Place Match

  • Kyler Tabor (Berryhill) 5-1, Fr. over Jesse Remington (Locust Grove) 13-6, Jr. (Fall 4:24)

5th Place Match

  • Chace Massie (Chandler) 14-5, . over Brady Lavers (Newkirk) 18-11, Jr. (Dec 3-1)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – EJ Tecson of Cascia Hall
  • 2nd Place – Tanner Botts of Blackwell
  • 3rd Place – Kohl Witter of Perry
  • 4th Place – Brody Thomas of Locust Grove
  • 5th Place – Deacon Hendren of Pawhuska
  • 6th Place – Chase Woodall of Sperry

1st Place Match

  • EJ Tecson (Cascia Hall) 21-2, Jr. over Tanner Botts (Blackwell) 31-3, Sr. (Dec 7-4)

3rd Place Match

  • Kohl Witter (Perry) 16-14, Sr. over Brody Thomas (Locust Grove) 16-6, Fr. (Fall 1:59)

5th Place Match

  • Deacon Hendren (Pawhuska) 13-9, Fr. over Chase Woodall (Sperry) 14-11, So. (Dec 6-3)
Team Scores
1Blackwell 120.5
2Jay 100.0
3Sperry 98.0
4Berryhill 96.5
5Cascia Hall 89.0
6Perry 76.5
7Pawhuska 61.0
8Locust Grove 40.0
9Barnsdall 38.0
10Inola 28.0
11Lincoln Christian 26.0
12Vian 24.0
13Newkirk 23.5
14Daniel Webster 23.0
15Morrison Hs 17.0
16Chandler 12.5
17Cashion High School 9.0
18Pawnee 7.0
19Tonkawa Jr Sr 6.0
20Henryetta 5.0
20Victory Christian 5.0
20Watonga 5.0
23Oklahoma Christian School 3.0
24Hennessey 0.0
24Holland Hall 0.0
24Hulbert 0.0
24Metro Christian Academy 0.0
24Okmulgee 0.0

What do you think?

Comments

Leave a Reply

Loading…

0