in

Oklahoma USA Girls Freestyle/State Tournament (May 6, 2022)

Oklahoma USA Girls Freestyle/Greco State Tournament

May 6, 2022

Site: Cushing

Schoolgirl – 92

1st Place – Katelyn Patterson of cache Wrestling club

Schoolgirl – 101

1st Place – Emily Beckley of Team Tulsa Wrestling Club

2nd Place – Angelina Orquiz of Santa Fe South

Schoolgirl – 110

1st Place – Cashlie Bowman of Prodigy Wrestling

2nd Place – Madison Ricalde of Del City Wrestling Club

3rd Place – Raylee Mullenix of F5 Grappling

Schoolgirl – 119

1st Place – Sayben Owen of Perry Wrestling Academy

2nd Place – Shanelle Bolton of Del City Wrestling Club

3rd Place – Lydia Suniga of Hurricane Wrestling Academy

4th Place – Olivia Clemens of Claremore Wrestling Club

5th Place – Angelia (aj) Waren of Perry Wrestling Academy

6th Place – Jayla Nye of Mojo Grappling Academy

Schoolgirl – 127

1st Place – Madison Pagonis of Lady Outlaw Wrestling Acadamy

2nd Place – Millie Bradley of Prodigy Wrestling

3rd Place – Angelina Bezner of Panther Wrestling club

4th Place – Alexi Valencia of Perry Wrestling Academy

5th Place – Abbey Miller of Hurricane Wrestling Academy

6th Place – Elizabeth Mannon of BAWC

Schoolgirl – 136

1st Place – Carli Antonelli of Oklahoma Wrestling Academy

Schoolgirl – 145

1st Place – Emily Hokett of Team Worx Wrestling Club

2nd Place – Mahaylie Parada of Prodigy Wrestling

3rd Place – Avree Dial of Del City Wrestling Club

Schoolgirl – 185

1st Place – Emery Turner of McAlester

2nd Place – Ashlee Motes of Perry Wrestling Academy

3rd Place – Claudia Thomason of Shawnee Takedown Club

4th Place – Abbi Razo of IceFighterU.

5th Place – Alyssa Duncan of OKCPS Wrestling Club

6th Place – Izzabela Galindo of Westmoore Wrestling Club

Cadet Girls – 100

1st Place – Destiny Jones of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Camila Bohon of Kay County Freestyle Academy

3rd Place – Natalia Martinez of Team Worx Wrestling Club

Cadet Girls – 106

1st Place – Addison Morse of Harrah

2nd Place – Keyli Thompson of Wagoner Takedown Club

3rd Place – Skylar Tran of Hurricane Wrestling Academy

4th Place – Ava Granados of Norman

Cadet Girls – 112

1st Place – Aiyana Perkins of Threestyle of Oklahoma

2nd Place – Shae Salinas of Enid

3rd Place – Claire Solansky of Tironook School Of Wrestling

4th Place – Rois Nieto of Hurricane Wrestling Academy

5th Place – Tootie Bales of Kay County Freestyle Academy

6th Place – Juliya Brannum of Westmoore Wrestling Club

Cadet Girls – 122

1st Place – Kurrstin Howell of Noble Takedown Club

2nd Place – Annabell Chase of Hurricane Wrestling Academy

3rd Place – Grace Madison of tuttle

Cadet Girls – 127

1st Place – Zoey Freeman of Bristow Wrestling

2nd Place – Ashtyn Sagely of BAWC

3rd Place – Jordyn Todhunter of BAWC

4th Place – Kiley Haywood of Panola

5th Place – Hannah Lupton of Westmoore Wrestling Club

6th Place – Natalie Parada of Prodigy Wrestling

Cadet Girls – 132

1st Place – Serinity High of Del City Wrestling Club

2nd Place – Trinity Rakestraw of Tecumseh

3rd Place – LoLise White of Norman

4th Place – Addison Farquhar of Bristow Wrestling

5th Place – Laine Walker of MCLOUD

Cadet Girls – 138

1st Place – Ryleigh Lefkowitz of Standfast Wrestling

2nd Place – Makaelyn Gregg of Hurricane Wrestling Academy

3rd Place – Jaylee White of Tecumseh

4th Place – Zacar Mclain of Shawnee Takedown Club

Cadet Girls – 144

1st Place – Kylea Birdsong of Del City Wrestling Club

2nd Place – Madison Welch of Harrah

3rd Place – Makenna Howell of Prodigy Wrestling

4th Place – Mychaela Haynes of KIngfisher Wrestling

Cadet Girls – 152

1st Place – Kaylee Davis of Prodigy Wrestling

2nd Place – Deana Peterson of OKCPS Wrestling Club

3rd Place – Alexandria Ray of Prodigy Wrestling

4th Place – Trysten Rittberger of Lions Wrestling Academy

5th Place – Riley Roblyer of BAWC

Cadet Girls – 164

1st Place – Lily Haywood of Panola

Cadet Girls – 180

1st Place – Pearl Galindo of Westmoore Wrestling Club

Junior Girls – 100

1st Place – Emma Wissman of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Katelynn Widner of Westmoore Wrestling Club

Junior Girls – 112

1st Place – Rubi Mendoza of Santa Fe South

2nd Place – Mariah Robbins of Westmoore Wrestling Club

Junior Girls – 122

1st Place – Chanelle Alburg of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Alexis Ahtone of Putnam City Freestyle

3rd Place – McKenna Canby of BAWC

Junior Girls – 127

1st Place – Valeria Jimenez of Santa Fe South

2nd Place – Rachel Dismuke of Keystone Kids

Junior Girls – 132

1st Place – Aubrianna Smith of Westmoore Wrestling Club

2nd Place – Victoria Payne of Noble Takedown Club

3rd Place – Purity Bridges of cache Wrestling club

Junior Girls – 138

1st Place – Ryleigh Lefkowitz of Standfast Wrestling

2nd Place – Ciara Franco-Shrum of Jay Wrestling Club

3rd Place – Brooke Ray of Prodigy Wrestling

Junior Girls – 144

1st Place – Madison Byroads of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Madison Welch of Harrah

3rd Place – Makenna Howell of Prodigy Wrestling

4th Place – Bailee Smith of Prague High School

Junior Girls – 152

1st Place – Kaylee Davis of Prodigy Wrestling

Junior Girls – 164

1st Place – Sidney Milligan of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Jazmin Shelton of cache Wrestling club

Junior Girls – 180

1st Place – Kali Hayden of Hurricane Wrestling Academy

2nd Place – Symphony Veloz of Elgin Owl wrestling

3rd Place – Alicia Soliz of Lions Wrestling Academy

4th Place – Melany Amador of little axe takedown

Junior Girls – 200

1st Place – Addyson Lindsey of Norman

2nd Place – Siara Arrington of Team Worx Wrestling Club