Greg Henning Invitational (Boys)
January 13-14, 2023
Site: Tuttle
Top 10 Team Scores (15 teams entered)
NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. |
1 | Tuttle | 477 | 6 | Harrah | 166 |
2 | Van Buren, AR | 277.5 | 7 | Bridge Creek | 161 |
3 | Comanche | 242 | 8 | Weatherford | 157.5 |
4 | Poteau | 222.5 | 9 | Hinton | 151.5 |
5 | Sulphur | 220 | 10 | Bentonville West, AR | 150 |
106
1st Place – Cooper Jackson of Tuttle
2nd Place – Brody Byers of Harrah
3rd Place – TK Crenshaw-Jones of Tuttle
4th Place – Dylan Renna of Weatherford
5th Place – Don O`Kelley of Van Buren
6th Place – Noah Heitland of Sulphur
1st Place Match: Cooper Jackson (Tuttle) 21-1, Fr. over Brody Byers (Harrah) 24-4, Fr. (Dec 9-4)
3rd Place Match TK Crenshaw-Jones (Tuttle) 5-1, over Dylan Renna (Weatherford) 10-9, So. (Dec 18-14)
5th Place Match: Don O`Kelley (Van Buren) 21-4, So. over Noah Heitland (Sulphur) 3-3, . (MD 11-3)
113
1st Place – Liam Russell of Harrah
2nd Place – Francis Oleriana of Tuttle
3rd Place – Garrett Spurlock of Tuttle
4th Place – Dakota Fenwick of Van Buren
5th Place – Landon Jones of Sulphur
6th Place – Brady Oldfield of Newkirk
1st Place Match: Liam Russell (Harrah) 22-5, Jr. over Francis Oleriana (Tuttle) 10-10, Sr. (Fall 2:40)
3rd Place Match: Garrett Spurlock (Tuttle) 6-1, over Dakota Fenwick (Van Buren) 10-3, So. (Fall 3:14)
5th Place Match: Landon Jones (Sulphur) 4-2, over Brady Oldfield (Newkirk) 19-8, (Dec 8-1)
120
1st Place – Braden Potts of Tuttle
2nd Place – Zarion Kraft of Bridge Creek
3rd Place – Bo Manek of Harrah
4th Place – Reese Williams of Tuttle
5th Place – Cason Rumley of Tuttle
6th Place – Colton Mills of Newkirk
1st Place Match: Braden Potts (Tuttle) 7-0, over Zarion Kraft (Bridge Creek) 20-6, So. (Fall 1:23)
3rd Place Match: Bo Manek (Harrah) 18-4, So. over Reese Williams (Tuttle) 2-2, . (Dec 8-2)
5th Place Match: Cason Rumley (Tuttle) 4-1, So. over Colton Mills (Newkirk) 19-7, . (Fall 3:36)
126
1st Place – Triston Grounds of Tuttle
2nd Place – Alex Reed of Van Buren
3rd Place – Jack Egbert of Poteau
4th Place – Kole Parker of Tuttle
5th Place – Landy Dearman of Sulphur
6th Place – BRYCEN RASNIC of Hinton
1st Place Match: Triston Grounds (Tuttle) 17-8, . over Alex Reed (Van Buren) 21-1, Fr. (Dec 7-5)
3rd Place Match: Jack Egbert (Poteau) 19-5, So. over () , . (Bye)
5th Place Match: Landy Dearman (Sulphur) 5-2, over BRYCEN RASNIC (Hinton) 13-10, So. (Fall 3:17)
132
1st Place – JJ Head of Tuttle
2nd Place – Shiloh Summers of Van Buren
3rd Place – Legend Yates of Comanche
4th Place – Kaiden Cue of McCloud
5th Place – Jake Fredrickson of Poteau
6th Place – Creek Williams of Weatherford
1st Place Match: JJ Head (Tuttle) 14-5, Sr. over Shiloh Summers (Van Buren) 10-1, Sr. (TF 5:59 (17-2))
3rd Place Match: Legend Yates (Comanche) 3-3, So. over Kaiden Cue (McCloud) 23-6, Jr. (Fall 4:48)
5th Place Match: Jake Fredrickson (Poteau) 18-5, So. over Creek Williams (W’ford) 10-12, Jr. (Fall 2:44)
138
1st Place – Beau Hickman of Tuttle
2nd Place – Baer Webb of Sulphur
3rd Place – Joaquin Moralez of Bentonville West
4th Place – Jadin Purdy of Van Buren
5th Place – JT Lowe of Poteau
6th Place – Josiah Stephens of Newkirk
1st Place Match: Beau Hickman (Tuttle) 26-3, So. over Baer Webb (Sulphur) 6-1, . (TF-1.5 4:47 (16-1))
3rd Place Match: Joaquin Moralez (Bent West) 27-6, Fr. over Jadin Purdy (Van Buren) 21-6, So. (Fall 0:39)
5th Place Match: JT Lowe (Poteau) 8-7, Jr. over Josiah Stephens (Newkirk) 3-4, (Fall 3:58)
144
1st Place – Jaxon Koeltzow of Tuttle
2nd Place – Caleb Hunter of McCloud
3rd Place – Erik Roy of Comanche
4th Place – Tommy Evans of Van Buren
5th Place – DAKOTA DAHLENBURG of Hinton
6th Place – Conner Pair of Weatherford
1st Place Match: Jaxon Koeltzow (Tuttle) 21-6, Sr. over Caleb Hunter (McCloud) 22-2, Sr. (Dec 6-0)
3rd Place Match: Erik Roy (Comanche) 3-1, Fr. over Tommy Evans (Van Buren) 17-7, Jr. (Fall 3:47)
5th Place Match: DAKOTA DAHLENBURG (Hinton) 21-6, Fr. over Conner Pair (Weatherford) 3-2, (Fall 2:11)
150
1st Place – Eli Probst of Tuttle
2nd Place – Kameron Heintz of Bentonville West
3rd Place – Taylor Smith of Van Buren
4th Place – Kody Coyle of Poteau
5th Place – Maddax Mobly of Sulphur
6th Place – David Ramos of Little Axe
1st Place Match: Eli Probst (Tuttle) 10-1, So. over Kameron Heintz (Bentonville West) 15-10, Sr. (Fall 1:30)
3rd Place Match: Taylor Smith (Van Buren) 19-5, Sr. over Kody Coyle (Poteau) 15-9, Sr. (Fall 1:48)
5th Place Match: Maddax Mobly (Sulphur) 3-1, over David Ramos (Little Axe) 12-5, . (MD 16-2)
157
1st Place – Ethan Teague of Tuttle
2nd Place – Noah Presgrove of Comanche
3rd Place – Zylan Johnson of Harrah
4th Place – Tristen Tillery of Bridge Creek
5th Place – Robert Hughes of Little Axe
6th Place – Cale Crowell of Sulphur
1st Place Match: Ethan Teague (Tuttle) 23-3, So. over Noah Presgrove (Comanche) 4-1, Sr. (Fall 3:19)
3rd Place Match: Zylan Johnson (Harrah) 22-3, So. over Tristen Tillery (Bridge Creek) 14-5, Jr. (Fall 4:52)
5th Place Match: Robert Hughes (Little Axe) 14-5, over Cale Crowell (Sulphur) 2-2, . (Dec 3-0)
165
1st Place – Tucker Waitman of Tuttle
2nd Place – Kasen VanBuskirk of Comanche
3rd Place – KYLE HARRALL of Hinton
4th Place – Jance Sommers of Poteau
5th Place – Julian Stone of Harrah
6th Place – David Tillery of Bridge Creek
1st Place Match: Tucker Waitman (Tuttle) 8-1, Sr. over Kasen VanBuskirk (Comanche) 3-1, Sr. (Fall 1:47)
3rd Place Match: KYLE HARRALL (Hinton) 19-5, So. over Jance Sommers (Poteau) 13-9, Jr. (MD 15-1)
5th Place Match: Julian Stone (Harrah) 4-1, Sr. over David Tillery (Bridge Creek) 13-5, Jr. (MD 12-4)
175
1st Place – Luke Brooks of Poteau
2nd Place – Sam Schmidt of Tuttle
3rd Place – Camron Brown of Sulphur
4th Place – LANGSTON PRATT of Hinton
5th Place – Logan Bain of Comanche
6th Place – Rashard Ellzey of Lawton Ike
7th Place – Trent Nehf of Van Buren
8th Place – Austin Garrett of Sulphur
12th Place – Kaleb Duran of Weatherford
12th Place – Alphonso Torres of Bentonville West
12th Place – Jabari Sheppard of Lawton Ike
1st Place Match: Luke Brooks (Poteau) 25-2, Jr. over Sam Schmidt (Tuttle) 19-7, Sr. (SV-1 7-5)
3rd Place Match: Camron Brown (Sulphur) 4-3, over LANGSTON PRATT (Hinton) 17-9, So. (DQ)
5th Place Match: Logan Bain (Comanche) 4-2, over Rashard Ellzey (Lawton Ike) 2-4, (Fall 1:54)
190
1st Place – Shane Lundy of Bridge Creek
2nd Place – Tyler Fassio of Poteau
3rd Place – Noah Mcdoulett of Tuttle
4th Place – Maurice Gaines of Lawton Ike
5th Place – Adrian Avelar of Tuttle
6th Place – Cordell Bruesch of McCloud
7th Place – Ever Gahr of Van Buren
8th Place – Ryan Axelson of Newkirk
12th Place – Quinton Lawson of Harrah
12th Place – Gunnar Smith of Weatherford
1st Place Match: Shane Lundy (Bridge Creek) 22-4, Sr. over Tyler Fassio (Poteau) 8-6, So. (Dec 5-1)
3rd Place Match: Noah Mcdoulett (Tuttle) 10-12, Jr. over Maurice Gaines (Lawton Ike) 4-2, (For.)
5th Place Match: Adrian Avelar (Tuttle) 4-2, over Cordell Bruesch (McCloud) 16-10, Jr. (Fall 1:03)
215
1st Place – Kooper Doucet of Comanche
2nd Place – Cody Abston of Tuttle
3rd Place – Grant King of Van Buren
4th Place – Eli Soto of Weatherford
5th Place – RYAN LYTAL of Hinton
6th Place – Lane Gourley of Little Axe
1st Place Match: Kooper Doucet (Comanche) 5-0, Sr. over Cody Abston (Tuttle) 17-11, Jr. (Dec 7-3)
3rd Place Match: Grant King (Van Buren) 19-1, Sr. over Eli Soto (Weatherford) 9-5, Sr. (Dec 3-1)
5th Place Match: RYAN LYTAL (Hinton) 21-6, Sr. over Lane Gourley (Little Axe) 8-3, (Fall 2:39)
285
1st Place – Justus Gilliam of Sulphur
2nd Place – Cade White of Comanche
3rd Place – Will Restine of Poteau
4th Place – Chadd Kriz of Little Axe
5th Place – Jace Warren of Tuttle
6th Place – Malachi Perez of Weatherford
1st Place Match: Justus Gilliam (Sulphur) 6-0, over Cade White (Comanche) 5-1, Sr. (Dec 1-0)
3rd Place Match: Will Restine (Poteau) 22-3, Sr. over Chadd Kriz (Little Axe) 16-3, (Fall 1:46)
5th Place Match: Jace Warren (Tuttle) 21-9, Jr. over Malachi Perez (Weatherford) 23-4, Jr. (Dec 1-0)