Class 6A East Regional Tournament
February 17-18, 2023
Site: Jenks
Team Scores
NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. |
1 | Stillwater | 305.5 | 6 | Ponca City | 124 | 11 | Southmoore | 39 |
2 | Bixby | 285.5 | 7 | Union | 104.5 | 12 | Norman | 34.5 |
3 | Broken Arrow | 215.5 | 8 | Enid | 68 | 13 | Bartlesville | 34 |
4 | Owasso | 147.5 | 9 | Edmond Santa Fe | 48 | 14 | Muskogee | 22 |
5 | Sand Springs | 141.5 | 9 | Jenks | 48 | 15 | Putnam City West | 18 |
16 | Capitol Hill | 0 |
106
1st Place – Aydan Thomas of Stillwater
2nd Place – Kase Skaggs of Sand Springs
3rd Place – Hunter Knox of Broken Arrow
4th Place – Jimmy Swenson of Ponca City
5th Place – Chase Dyer of Bixby
6th Place – Tyler Brayton of Southmoore
1st Place Match: Aydan Thomas (Stillwater) 34-2, So. over Kase Skaggs (SS) 26-9, So. (Fall 2:00)
3rd Place Match: Hunter Knox (BA) 18-8, Fr. over Jimmy Swenson (Ponca) 29-10, Jr. (SV-1 12-7)
5th Place Match: Chase Dyer (Bixby) 20-14, Fr. over Tyler Brayton (SM) 22-11, Sr. (Fall 5:09)
113
1st Place – Beric Jordan of Stillwater
2nd Place – Christopher Kiser of Ponca City
3rd Place – Bryson Humphries of Owasso
4th Place – Hudson Beckley of Broken Arrow
5th Place – David Ritchey of Sand Springs
6th Place – Colden Dyer of Bixby
1st Place Match: Beric Jordan (Stillwater) 37-1, Jr. over Christopher Kiser (Ponca) 31-1, Jr. (Dec 4-3)
3rd Place Match: Bryson Humphries (Owa) 39-5, Jr. over Hudson Beckley (BA) 22-13, So. (Dec 6-0)
5th Place Match: David Ritchey (SS) 26-11, So. over Colden Dyer (Bixby) 11-10, Jr. (For.)
120
1st Place – Sam Smith of Stillwater
2nd Place – Evan Rodriguez of Broken Arrow
3rd Place – Isaiah Jones of Bixby
4th Place – Cameron Kiser of Ponca City
5th Place – Carsen Reich of Jenks
6th Place – Payton Zweifel of Enid
1st Place Match: Sam Smith (Stillwater) 35-4, Sr. over Evan Rodriguez (BA) 23-7, Jr. (MD 14-3)
3rd Place Match: Isaiah Jones (Bixby) 13-2, Fr. over Cameron Kiser (Ponca) 31-9, Jr. (SV-1 3-1)
5th Place Match: Carsen Reich (Jenks) 27-9, . over Payton Zweifel (Enid) 17-19, Jr. (Fall 1:32)
126
1st Place – Gage Walker of Bixby
2nd Place – JJ (Rogers) McComas of Stillwater
3rd Place – Kaleb Collins of Broken Arrow
4th Place – Dariuz Black of Union
5th Place – Jaxson Humphries of Owasso
6th Place – Jack Swenson of Ponca City
1st Place Match: Gage Walker (Bixby) 39-3, Jr. over JJ (Rogers) McComas (Stillwater) 29-4, Jr. (OT 2-1)
3rd Place Match: Kaleb Collins (BA) 18-6, Sr. over Dariuz Black (Union) 27-15, Jr. (Dec 4-1)
5th Place Match: Jaxson Humphries (Owasso) 28-13, Jr. over Jack Swenson (Ponca) 15-19, Sr. (Dec 6-0)
132
1st Place – Cael Hughes of Stillwater
2nd Place – Jayce Caviness of Bixby
3rd Place – Ethan Rodriguez of Broken Arrow
4th Place – Preston Lee of Ponca City
5th Place – Jayden Pait of Sand Springs
6th Place – Mason Moore of Owasso
1st Place Match: Cael Hughes (Stillwater) 34-0, Sr. over Jayce Caviness (Bixby) 30-8, Sr. (MD 8-0)
3rd Place Match: Ethan Rodriguez (BA) 24-11, Sr. over Preston Lee (Ponca City) 22-8, Sr. (Dec 3-2)
5th Place Match: Jayden Pait (SS) 34-16, Jr. over Mason Moore (Owasso) 20-19, So. (Dec 8-3)
138
1st Place – Jace Roller of Bixby
2nd Place – Severn Torres of Broken Arrow
3rd Place – Thomas Toteh of Union
4th Place – Micaiah Russell of Owasso
5th Place – Hayze Ivey of Southmoore
6th Place – Easton Olenberger of Bartlesville
1st Place Match: Jace Roller (Bixby) 29-2, Jr. over Severn Torres (BA) 26-10, Sr. (Fall 1:34)
3rd Place Match: Thomas Toteh (Union) 27-17, So. over Micaiah Russell (Owa) 19-16, Sr. (Fall 1:51)
5th Place Match: Hayze Ivey (SM) 33-9, So. over Easton Olenberger (Bart) 13-13, So. (Fall 1:42)
144
1st Place – Caden Kelley of Bixby
2nd Place – Kadence Roop of Broken Arrow
3rd Place – Mitchell Borynack of Stillwater
4th Place – Ryker Agee of Ponca City
5th Place – Jesse Moore of Sand Springs
6th Place – Derek Lockridge of Owasso
1st Place Match: Caden Kelley (Bixby) 28-9, Sr. over Kadence Roop (BA) 26-7, Jr. (Dec 5-3)
3rd Place Match: Mitchell Borynack (Still) 22-17, Sr. over Ryker Agee (Ponca) 18-10, Sr. (Dec 3-2)
5th Place Match: Jesse Moore (SS) 25-15, Jr. over Derek Lockridge (Owasso) 24-13, Jr. (Dec 3-2)
150
1st Place – Kael Voinovich of Stillwater
2nd Place – Clay Giddens-Buttram of Bixby
3rd Place – Mitchell Smith of Sand Springs
4th Place – Garrett Stinchcomb of Broken Arrow
5th Place – Anthony Hudspeth of Edmond Santa Fe
6th Place – Jeremiah Miller of Putnam City West
1st Place Match: Kael Voinovich (Stillwater) 27-4, Jr. over Clay Giddens-Buttram (Bixby) 30-5, Jr. (SV-1 3-1)
3rd Place Match: Mitchell Smith (SS) 34-6, Sr. over Garrett Stinchcomb (BA) 9-11, Jr. (TB-1 2-1)
5th Place Match: Anthony Hudspeth (ESF) 16-8, Sr. over Jeremiah Miller (PCW) 10-16, So. (MD 13-3)
157
1st Place – LaDarion Lockett of Stillwater
2nd Place – Ishmael Guerrero of Bixby
3rd Place – Andrew Lollis of Broken Arrow
4th Place – Jaxon Trotter of Sand Springs
5th Place – Tanner Jarvis of Union
6th Place – Josh Henderson of Jenks
1st Place Match: LaDarion Lockett (Stillwater) 32-1, So. over Ishmael Guerrero (Bixby) 29-10, So. (Dec 6-2)
3rd Place Match: Andrew Lollis (BA) 23-11, Sr. over Jaxon Trotter (SS) 30-10, So. (M. For.)
5th Place Match: Tanner Jarvis (Union) 18-17, Jr. over Josh Henderson (Jenks) 11-16, So. (Fall 5:15)
165
1st Place – Landyn Sommer of Stillwater
2nd Place – Jakeb Snyder of Bixby
3rd Place – Chad Herbert of Owasso
4th Place – Michael Foster of Union
5th Place – Ethan White of Sand Springs
6th Place – Brycen Diaz of Edmond Santa Fe
1st Place Match: Landyn Sommer (Stillwater) 30-0, Jr. over Jakeb Snyder (Bixby) 17-7, Sr. (Dec 7-2)
3rd Place Match: Chad Herbert (Owasso) 33-6, Sr. over Michael Foster (Union) 29-13, Sr. (Dec 11-4)
5th Place Match: Ethan White (SS) 31-17, Sr. over Brycen Diaz (Edmond Santa Fe) 23-15, Sr. (Fall 0:57)
175
1st Place – Braxton Bacon of Owasso
2nd Place – Ethan Hill of Jenks
3rd Place – Colton Kaiser of Bixby
4th Place – Parker Brown of Stillwater
5th Place – Hudson Sheppard of Sand Springs
6th Place – Zamar Gardner of Union
1st Place Match: Braxton Bacon (Owasso) 33-4, Sr. over Ethan Hill (Jenks) 19-12, Sr. (MD 11-3)
3rd Place Match: Colton Kaiser (Bixby) 27-13, Jr. over Parker Brown (Stillwater) 21-12, Jr. (TB-1 5-2)
5th Place Match: Hudson Sheppard (SS) 28-11, Fr. over Zamar Gardner (Union) 20-16, Sr. (MD 10-0)
190
1st Place – AJ Heeg of Stillwater
2nd Place – Hank Puckett of Bixby
3rd Place – Owen Jones of Broken Arrow
4th Place – Wura Yinusa of Union
5th Place – Lance Eubanks of Norman
6th Place – Adyn Peugh of Bartlesville
1st Place Match: AJ Heeg (Stillwater) 27-3, Sr. over Hank Puckett (Bixby) 23-5, Jr. (Fall 1:22)
3rd Place Match: Owen Jones (BA) 22-15, So. over Wura Yinusa (Union) 30-9, So. (MD 13-3)
5th Place Match: Lance Eubanks (Nor) 28-9, Jr. over Adyn Peugh (Bart) 25-12, Jr. (Fall 5:41)
215
1st Place – Jersey Robb of Bixby
2nd Place – Gabriel Roland of Ponca City
3rd Place – Carlos Alvarado of Enid
4th Place – Colter Bufford of Edmond Santa Fe
5th Place – Kole Lamont of Broken Arrow
6th Place – Colton Hainzinger of Bartlesville
1st Place Match: Jersey Robb (Bixby) 35-2, Sr. over Gabriel Roland (Ponca City) 30-3, Sr. (Dec 13-7)
3rd Place Match: Carlos Alvarado (Enid) 39-6, Sr. over Colter Bufford (ESF) 29-11, Sr. (Dec 3-1)
5th Place Match: Kole Lamont (BA) 22-10, So. over Colton Hainzinger (Bart) 22-13, Jr. (Fall 3:01)
285
1st Place – Tyler Rich of Owasso
2nd Place – Cameron Johnson of Stillwater
3rd Place – Mason Harris of Sand Springs
4th Place – Michael Cook of Broken Arrow
5th Place – Larry Cole of Norman
6th Place – Zeke Palos of Union
1st Place Match: Tyler Rich (Owasso) 30-1, Sr. over Cameron Johnson (Stillwater) 25-8, Sr. (Dec 4-1)
3rd Place Match: Mason Harris (SS) 37-7, Jr. over Michael Cook (BA) 21-11, Sr. (SV-1 4-2)
5th Place Match: Larry Cole (Norman) 20-15, So. over Zeke Palos (Union) 11-10, Jr. (Dec 1-0)