Gary McKee Bulldog Classic (Girls)
December 2-3, 2022
Site: Okmulgee
NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. | |
1. | McLain | 48.5 | 5. | Henryetta | 18 | |
2. | U.S. Grant | 48 | 6. | Hilldale | 12 | |
3. | Nathan Hale | 44 | 7. | Okmulgee | 9 | |
4. | Morris | 29 | 8. | Daniel Webster | 3 |
HS GIRLS – 100-105
1st Place – Eden Ramos of Morris
2nd Place – Alahna Pearson of U S Grant H S
3rd Place – Maria Sandoval of U S Grant H S
Round 1
Alahna Pearson (U S Grant H S) won by fall over Maria Sandoval (U S Grant H S) (Fall 0:45)
Round 2
Eden Ramos (Morris) won by forfeit over Maria Sandoval (U S Grant H S) (FF)
Round 3
Eden Ramos (Morris) won by fall over Alahna Pearson (U S Grant H S) (Fall 2:20)
HS GIRLS – 110
1st Place – Delaney Daniels of Morris
2nd Place – Jamyka Nears of McLain
3rd Place – Lexi Kantor of Nathan Hale
4th Place – Penelope Nieves of U S Grant H S
Round 1
Lexi Kantor (Nathan Hale) won by fall over Penelope Nieves (U S Grant H S) (Fall 1:51)
Delaney Daniels (Morris) won by fall over Jamyka Nears (McLain) (Fall 1:59)
Round 2
Jamyka Nears (McLain) won by fall over Lexi Kantor (Nathan Hale) (Fall 3:20)
Delaney Daniels (Morris) won by fall over Penelope Nieves (U S Grant H S) (Fall 0:20)
Round 3
Delaney Daniels (Morris) won by forfeit over Lexi Kantor (Nathan Hale) (FF)
Jamyka Nears (McLain) won by tech fall over Penelope Nieves (U S Grant H S) (TF 16-1)
HS GIRLS – 115-125
1st Place – Yasmin Delgado of U S Grant H S
2nd Place – Leandra Ortiz of Nathan Hale
3rd Place – Sadie Cloud of Okmulgee
4th Place – Sandra Mata of U S Grant H S
Round 1
Yasmin Delgado (U S Grant H S) won by fall over Sadie Cloud (Okmulgee) (Fall 1:23)
Leandra Ortiz (Nathan Hale) won by fall over Sandra Mata (U S Grant H S) (Fall 0:12)
Round 2
Yasmin Delgado (U S Grant H S) won by fall over Leandra Ortiz (Nathan Hale) (Fall 3:54)
Sadie Cloud (Okmulgee) won by fall over Sandra Mata (U S Grant H S) (Fall 0:37)
Round 3
Yasmin Delgado (U S Grant H S) won by fall over Sandra Mata (U S Grant H S) (Fall 0:26)
Leandra Ortiz (Nathan Hale) won by fall over Sadie Cloud (Okmulgee) (Fall 2:40)
HS GIRLS – 130-135
1st Place – Julianna Guerrero of Nathan Hale
2nd Place – Ashley Chihuahua of U S Grant H S
3rd Place – Hope Warren of McLain
Round 1
Ashley Chihuahua (U S Grant H S) won by fall over Hope Warren (McLain) (Fall 1:17)
Round 2
Julianna Guerrero (Nathan Hale) won by fall over Ashley Chihuahua (U S Grant H S) (Fall 3:41)
Round 3
Julianna Guerrero (Nathan Hale) won by fall over Hope Warren (McLain) (Fall 3:39)
HS GIRLS – 140-145
1st Place – Elizabeth Lopez-Alspach of McLain
2nd Place – Desie Grandstaff of Hilldale
3rd Place – Jazielyn Whitfield of McLain
4th Place – Camila Carrillo of U S Grant H S
Round 1
Jazielyn Whitfield (McLain) won by fall over Desie Grandstaff (Hilldale) (Fall 1:31)
Elizabeth Lopez-Alspach (McLain) won by fall over Camila Carrillo (U S Grant H S) (Fall 1:28)
Round 2
Elizabeth Lopez-Alspach (McLain) won by fall over Desie Grandstaff (Hilldale) (Fall 5:43)
Camila Carrillo (U S Grant H S) won by fall over Jazielyn Whitfield (McLain) (Fall 1:54)
Round 3
Desie Grandstaff (Hilldale) won by fall over Camila Carrillo (U S Grant H S) (Fall 0:13)
Elizabeth Lopez-Alspach (McLain) won by fall over Jazielyn Whitfield (McLain) (Fall 3:53)
HS GIRLS – 155-170
1st Place – Lily Haywood of Henryetta
2nd Place – Nevaeah Jones of Nathan Hale
3rd Place – Kaiyrah Moore of U S Grant H S
4th Place – Nabrisa Colin of Daniel Webster
5th Place – Chole Sparks of McLain
Round 1
Nevaeah Jones (Nathan Hale) won by fall over Nabrisa Colin (Daniel Webster) (Fall 0:34)
Kaiyrah Moore (U S Grant H S) won by fall over Chole Sparks (McLain) (Fall 1:36)
Round 2
Lily Haywood (Henryetta) won by fall over Chole Sparks (McLain) (Fall 0:32)
Nevaeah Jones (Nathan Hale) won by fall over Kaiyrah Moore (U S Grant H S) (Fall 0:34)
Round 3
Lily Haywood (Henryetta) won by fall over Kaiyrah Moore (U S Grant H S) (Fall 0:22)
Nabrisa Colin (Daniel Webster) won by fall over Chole Sparks (McLain) (Fall 1:33)
Round 4
Lily Haywood (Henryetta) won by fall over Nabrisa Colin (Daniel Webster) (Fall 3:13)
Nevaeah Jones (Nathan Hale) won by fall over Chole Sparks (McLain) (Fall 3:42)
Round 5
Lily Haywood (Henryetta) won by fall over Nevaeah Jones (Nathan Hale) (Fall 1:42)
Kaiyrah Moore (U S Grant H S) won by major decision over Nabrisa Colin (Daniel Webster) (Maj 10-0)
HS GIRLS – 235
1st Place – Aubrey Bolton of McLain
2nd Place – Maribel Rueda of U S Grant H S
Round 1
Aubrey Bolton (McLain) won by fall over Maribel Rueda (U S Grant H S) (Fall 0:15)
Round 2
Aubrey Bolton (McLain) won by forfeit over Maribel Rueda (U S Grant H S) (FF)