Big 3 + 4 Tournament
January 29, 2022
Site: Blackwell
Top 15 Team Scores
NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. | NO. | TEAM | PTS. | ||
1. | Choctaw | 205.5 | 3. | Westmoore | 121 | 5. | Coweta | 98 | ||
2. | Ponca City | 151.5 | 4. | Blackwell | 108.5 | 6. | Deer Creek | 78.5 | ||
7. | Perry | 54 |
106
1st Place – Christopher Kiser of Ponca City
2nd Place – Ethan Thomas of Choctaw
3rd Place – Jaxson Brown of Blackwell
4th Place – Hunter Coldiron of Perry
5th Place – Colby Eighinger of Coweta
6th Place – Brady Akin of Deer Creek
Round 1
Jaxson Brown (Blackwell) 3-2, So. over Hunter Coldiron (Perry) 3-3, . (Fall 1:55)
Christopher Kiser (Ponca City) 25-1, So. over Colby Eighinger (Coweta) 20-10, So. (TF-1.5 2:19 (19-3))
Ethan Thomas (Choctaw) 20-9, So. over Brady Akin (Deer Creek) 0-5, Fr. (Fall 1:12)
Round 2
Hunter Coldiron (Perry) 3-3, . over Brady Akin (Deer Creek) 0-5, Fr. (Fall 0:24)
Christopher Kiser (Ponca City) 25-1, So. over Ethan Thomas (Choctaw) 20-9, So. (TF-1.5 5:21 (18-3))
Jaxson Brown (Blackwell) 3-2, So. over Colby Eighinger (Coweta) 20-10, So. (Dec 8-5)
Round 3
Ethan Thomas (Choctaw) 20-9, So. over Hunter Coldiron (Perry) 3-3, . (MD 14-3)
Christopher Kiser (Ponca City) 25-1, So. over Jaxson Brown (Blackwell) 3-2, So. (TF-1.5 4:05 (18-3))
Colby Eighinger (Coweta) 20-10, So. over Brady Akin (Deer Creek) 0-5, Fr. (Fall 0:27)
Round 4
Hunter Coldiron (Perry) 3-3, . over Colby Eighinger (Coweta) 20-10, So. (Fall 0:56)
Christopher Kiser (Ponca City) 25-1, So. over Brady Akin (Deer Creek) 0-5, Fr. (Fall 1:15)
Ethan Thomas (Choctaw) 20-9, So. over Jaxson Brown (Blackwell) 3-2, So. (Fall 3:29)
Round 5
Christopher Kiser (Ponca City) 25-1, So. over Hunter Coldiron (Perry) 3-3, . (Fall 0:46)
Ethan Thomas (Choctaw) 20-9, So. over Colby Eighinger (Coweta) 20-10, So. (MD 14-3)
Jaxson Brown (Blackwell) 3-2, So. over Brady Akin (Deer Creek) 0-5, Fr. (Fall 1:08)
113
1st Place – Devon Miller of Westmoore
2nd Place – Aiden Godbehere of Blackwell
3rd Place – Jimmy Swenson of Ponca City
4th Place – Braden Kelly of Westmoore
Round 1
Aiden Godbehere (Blackwell) 2-1, Sr. over Jimmy Swenson (Ponca City) 10-10, So. (Dec 6-2)
Devon Miller (Westmoore) 3-0, Fr. over Braden Kelly (Westmoore) 0-3, So. (MD 16-6)
Round 2
Devon Miller (Westmoore) 3-0, Fr. over Jimmy Swenson (Ponca City) 10-10, So. (MD 13-3)
Aiden Godbehere (Blackwell) 2-1, Sr. over Braden Kelly (Westmoore) 0-3, So. (Dec 10-5)
Round 3
Jimmy Swenson (Ponca City) 10-10, So. over Braden Kelly (Westmoore) 0-3, So. (MD 14-4)
Devon Miller (Westmoore) 3-0, Fr. over Aiden Godbehere (Blackwell) 2-1, Sr. (Dec 3-1)
120
1st Place – Kaiden Castro of Westmoore
2nd Place – Aidan O`Dell of Blackwell
3rd Place – Cameron Kiser of Ponca City
4th Place – Drew Auwen of Choctaw
5th Place – Beau Murphy of Blackwell
6th Place – Mason Hanna of Choctaw
Round 1
Cameron Kiser (Ponca City) 25-6, So. over Beau Murphy (Blackwell) 1-4, Jr. (MD 13-4)
Kaiden Castro (Westmoore) 4-1, So. over Drew Auwen (Choctaw) 1-4, So. (Fall 5:06)
Aidan O`Dell (Blackwell) 4-1, Sr. over Mason Hanna (Choctaw) 1-4, Jr. (Fall 3:30)
Round 2
Aidan O`Dell (Blackwell) 4-1, Sr. over Cameron Kiser (Ponca City) 25-6, So. (Dec 3-2)
Kaiden Castro (Westmoore) 4-1, So. over Mason Hanna (Choctaw) 1-4, Jr. (Fall 3:22)
Drew Auwen (Choctaw) 1-4, So. over Beau Murphy (Blackwell) 1-4, Jr. (Fall 1:17)
Round 3
Cameron Kiser (Ponca City) 25-6, So. over Mason Hanna (Choctaw) 1-4, Jr. (Dec 7-1)
Kaiden Castro (Westmoore) 4-1, So. over Beau Murphy (Blackwell) 1-4, Jr. (Fall 3:27)
Aidan O`Dell (Blackwell) 4-1, Sr. over Drew Auwen (Choctaw) 1-4, So. (MD 14-2)
Round 4
Cameron Kiser (Ponca City) 25-6, So. over Drew Auwen (Choctaw) 1-4, So. (Dec 5-2)
Kaiden Castro (Westmoore) 4-1, So. over Aidan O`Dell (Blackwell) 4-1, Sr. (Fall 4:59)
Beau Murphy (Blackwell) 1-4, Jr. over Mason Hanna (Choctaw) 1-4, Jr. (Fall 1:39)
Round 5
Cameron Kiser (Ponca City) 25-6, So. over Kaiden Castro (Westmoore) 4-1, So. (Dec 9-6)
Mason Hanna (Choctaw) 1-4, Jr. over Drew Auwen (Choctaw) 1-4, So. (Fall 1:53)
Aidan O`Dell (Blackwell) 4-1, Sr. over Beau Murphy (Blackwell) 1-4, Jr. (Fall 3:01)
126
1st Place – Speedy Walden of Choctaw
2nd Place – Preston Lee of Ponca City
3rd Place – Kaiden Ailey of Blackwell
4th Place – Tucker Collinsworth of Coweta
5th Place – Keegan Sullivan of Deer Creek
6th Place – Gannon Morales of Westmoore
Round 1
Speedy Walden (Choctaw) 22-3, Jr. over Kaiden Ailey (Blackwell) 3-2, Jr. (Dec 3-0)
Preston Lee (Ponca City) 19-9, Jr. over Tucker Collinsworth (Coweta) 21-8, So. (Fall 1:07)
Keegan Sullivan (Deer Creek) 9-11, So. over Gannon Morales (Westmoore) 0-5, So. (Dec 2-0)
Round 2
Speedy Walden (Choctaw) 22-3, Jr. over Gannon Morales (Westmoore) 0-5, So. (Fall 0:42)
Tucker Collinsworth (Coweta) 21-8, So. over Keegan Sullivan (Deer Creek) 9-11, So. (Fall 2:26)
Preston Lee (Ponca City) 19-9, Jr. over Kaiden Ailey (Blackwell) 3-2, Jr. (Dec 9-5)
Round 3
Speedy Walden (Choctaw) 22-3, Jr. over Keegan Sullivan (Deer Creek) 9-11, So. (Fall 0:37)
Kaiden Ailey (Blackwell) 3-2, Jr. over Tucker Collinsworth (Coweta) 21-8, So. (TF-1.5 4:43 (16-0))
Preston Lee (Ponca City) 19-9, Jr. over Gannon Morales (Westmoore) 0-5, So. (Fall 3:19)
Round 4
Speedy Walden (Choctaw) 22-3, Jr. over Preston Lee (Ponca City) 19-9, Jr. (Dec 8-3)
Tucker Collinsworth (Coweta) 21-8, So. over Gannon Morales (Westmoore) 0-5, So. (Fall 1:58)
Kaiden Ailey (Blackwell) 3-2, Jr. over Keegan Sullivan (Deer Creek) 9-11, So. (MD 10-2)
Round 5
Speedy Walden (Choctaw) 22-3, Jr. over Tucker Collinsworth (Coweta) 21-8, So. (Fall 0:45)
Preston Lee (Ponca City) 19-9, Jr. over Keegan Sullivan (Deer Creek) 9-11, So. (Fall 0:16)
Kaiden Ailey (Blackwell) 3-2, Jr. over Gannon Morales (Westmoore) 0-5, So. (MD 13-5)
132
1st Place – Cash Holman of Choctaw
2nd Place – Trae Rios of Westmoore
3rd Place – Jack Swenson of Ponca City
4th Place – Kasin O`Dell of Blackwell
5th Place – Brian Ballard of Coweta
Round 1
Kasin O`Dell (Blackwell) 1-3, Jr. over Brian Ballard (Coweta) 13-13, So. (Fall 3:25)
Cash Holman (Choctaw) 16-9, Fr. over Jack Swenson (Ponca City) 13-11, Jr. (Dec 3-2)
Round 2
Trae Rios (Westmoore) 3-1, Fr. over Brian Ballard (Coweta) 13-13, So. (Fall 0:34)
Jack Swenson (Ponca City) 13-11, Jr. over Kasin O`Dell (Blackwell) 1-3, Jr. (MD 12-3)
Round 3
Cash Holman (Choctaw) 16-9, Fr. over Kasin O`Dell (Blackwell) 1-3, Jr. (Fall 4:00)
Trae Rios (Westmoore) 3-1, Fr. over Jack Swenson (Ponca City) 13-11, Jr. (Dec 9-5)
Round 4
Jack Swenson (Ponca City) 13-11, Jr. over Brian Ballard (Coweta) 13-13, So. (TF-1.5 4:25 (15-0))
Cash Holman (Choctaw) 16-9, Fr. over Trae Rios (Westmoore) 3-1, Fr. (Dec 3-2)
Round 5
Cash Holman (Choctaw) 16-9, Fr. over Brian Ballard (Coweta) 13-13, So. (Fall 2:25)
Trae Rios (Westmoore) 3-1, Fr. over Kasin O`Dell (Blackwell) 1-3, Jr. (Fall 3:24)
138
1st Place – Shaun Muse of Choctaw
2nd Place – Ryker Agee of Ponca City
3rd Place – Connor Perkins of Westmoore
4th Place – Brock Roberts of Coweta
5th Place – Justin Pham of Deer Creek
6th Place – Zane McDonald of Blackwell
Round 1
Shaun Muse (Choctaw) 24-3, Sr. over Zane McDonald (Blackwell) 0-5, So. (Fall 1:01)
Ryker Agee (Ponca City) 16-5, Jr. over Brock Roberts (Coweta) 22-8, So. (MD 12-3)
Connor Perkins (Westmoore) 3-2, . over Justin Pham (Deer Creek) 1-4, Jr. (Fall 1:20)
Round 2
Shaun Muse (Choctaw) 24-3, Sr. over Justin Pham (Deer Creek) 1-4, Jr. (Fall 1:35)
Connor Perkins (Westmoore) 3-2, . over Brock Roberts (Coweta) 22-8, So. (SV-1 11-9)
Ryker Agee (Ponca City) 16-5, Jr. over Zane McDonald (Blackwell) 0-5, So. (Fall 1:37)
Round 3
Shaun Muse (Choctaw) 24-3, Sr. over Connor Perkins (Westmoore) 3-2, . (Fall 1:50)
Brock Roberts (Coweta) 22-8, So. over Zane McDonald (Blackwell) 0-5, So. (Fall 2:39)
Ryker Agee (Ponca City) 16-5, Jr. over Justin Pham (Deer Creek) 1-4, Jr. (TF-1.5 5:14 (19-3))
Round 4
Shaun Muse (Choctaw) 24-3, Sr. over Ryker Agee (Ponca City) 16-5, Jr. (Fall 1:24)
Brock Roberts (Coweta) 22-8, So. over Justin Pham (Deer Creek) 1-4, Jr. (MD 11-2)
Connor Perkins (Westmoore) 3-2, . over Zane McDonald (Blackwell) 0-5, So. (Fall 1:29)
Round 5
Shaun Muse (Choctaw) 24-3, Sr. over Brock Roberts (Coweta) 22-8, So. (Fall 0:38)
Ryker Agee (Ponca City) 16-5, Jr. over Connor Perkins (Westmoore) 3-2, . (Dec 6-4)
Justin Pham (Deer Creek) 1-4, Jr. over Zane McDonald (Blackwell) 0-5, So. (Fall 1:13)
145
1st Place – Jackson Speer of Choctaw
2nd Place – Mario Ewing of Westmoore
3rd Place – Jackson Block of Westmoore
4th Place – Lawson Lusk of Blackwell
5th Place – Walker Neeley of Deer Creek
Round 1
Jackson Speer (Choctaw) 16-5, Sr. over () , . (Bye)
Mario Ewing (Westmoore) 3-1, Sr. over Walker Neeley (Deer Creek) 0-4, Jr. (MD 14-3)
Jackson Block (Westmoore) 2-2, So. over Lawson Lusk (Blackwell) 1-3, So. (Fall 1:03)
Round 2
Jackson Speer (Choctaw) 16-5, Sr. over Lawson Lusk (Blackwell) 1-3, So. (Fall 0:49)
Jackson Block (Westmoore) 2-2, So. over Walker Neeley (Deer Creek) 0-4, Jr. (TF-1.5 5:54 (17-2))
Mario Ewing (Westmoore) 3-1, Sr. over () , . (Bye)
Round 3
Jackson Speer (Choctaw) 16-5, Sr. over Jackson Block (Westmoore) 2-2, So. (Fall 0:23)
Walker Neeley (Deer Creek) 0-4, Jr. over () , . (Bye)
Mario Ewing (Westmoore) 3-1, Sr. over Lawson Lusk (Blackwell) 1-3, So. (Fall 1:53)
Round 4
Jackson Speer (Choctaw) 16-5, Sr. over Mario Ewing (Westmoore) 3-1, Sr. (Dec 7-6)
Lawson Lusk (Blackwell) 1-3, So. over Walker Neeley (Deer Creek) 0-4, Jr. (Fall 0:43)
Jackson Block (Westmoore) 2-2, So. over () , . (Bye)
Round 5
Jackson Speer (Choctaw) 16-5, Sr. over Walker Neeley (Deer Creek) 0-4, Jr. (Fall 1:40)
Mario Ewing (Westmoore) 3-1, Sr. over Jackson Block (Westmoore) 2-2, So. (Dec 8-1)
Lawson Lusk (Blackwell) 1-3, So. over () , . (Bye)
152
1st Place – Nathan Harjo of Choctaw
2nd Place – Jordan Podest of Westmoore
3rd Place – Mason Kidd of Coweta
4th Place – Treg Bowman of Perry
5th Place – Tanner Greenfield of Ponca City
6th Place – Connor Dong of Choctaw
Round 1
Jordan Podest (Westmoore) 4-1, Jr. over Treg Bowman (Perry) 3-3, . (MD 13-3)
Nathan Harjo (Choctaw) 21-8, Sr. over Mason Kidd (Coweta) 21-5, Jr. (Fall 4:44)
Tanner Greenfield (Ponca City) 11-13, Jr. over Connor Dong (Choctaw) 13-12, Jr. (Fall 3:54)
Round 2
Treg Bowman (Perry) 3-3, . over Tanner Greenfield (Ponca City) 11-13, Jr. (MD 8-0)
Mason Kidd (Coweta) 21-5, Jr. over Connor Dong (Choctaw) 13-12, Jr. (Dec 7-0)
Nathan Harjo (Choctaw) 21-8, Sr. over Jordan Podest (Westmoore) 4-1, Jr. (Dec 5-0)
Round 3
Treg Bowman (Perry) 3-3, . over Connor Dong (Choctaw) 13-12, Jr. (Fall 2:42)
Jordan Podest (Westmoore) 4-1, Jr. over Mason Kidd (Coweta) 21-5, Jr. (Dec 3-1)
Nathan Harjo (Choctaw) 21-8, Sr. over Tanner Greenfield (Ponca City) 11-13, Jr. (Fall 1:43)
Round 4
Nathan Harjo (Choctaw) 21-8, Sr. over Treg Bowman (Perry) 3-3, . (TF-1.5 4:19 (17-2))
Mason Kidd (Coweta) 21-5, Jr. over Tanner Greenfield (Ponca City) 11-13, Jr. (Dec 7-1)
Jordan Podest (Westmoore) 4-1, Jr. over Connor Dong (Choctaw) 13-12, Jr. (MD 11-0)
Round 5
Mason Kidd (Coweta) 21-5, Jr. over Treg Bowman (Perry) 3-3, . (MD 10-2)
Connor Dong (Choctaw) 13-12, Jr. over Nathan Harjo (Choctaw) 21-8, Sr. (Fall 0:14)
Jordan Podest (Westmoore) 4-1, Jr. over Tanner Greenfield (Ponca City) 11-13, Jr. (MD 9-1)
160
1st Place – Rayden Agee of Ponca City
2nd Place – Ethan Day of Westmoore
3rd Place – Zac O`Hagan of Choctaw
4th Place – Abraham Fudeyev of Coweta
Round 1
Ethan Day (Westmoore) 2-1, Jr. over Abraham Fudeyev (Coweta) 12-13, Jr. (MD 14-6)
Rayden Agee (Ponca City) 14-7, Jr. over Zac O`Hagan (Choctaw) 18-14, Jr. (Fall 1:15)
Round 2
Ethan Day (Westmoore) 2-1, Jr. over Zac O`Hagan (Choctaw) 18-14, Jr. (Dec 5-3)
Rayden Agee (Ponca City) 14-7, Jr. over Abraham Fudeyev (Coweta) 12-13, Jr. (Fall 1:42)
Round 3
Rayden Agee (Ponca City) 14-7, Jr. over Ethan Day (Westmoore) 2-1, Jr. (Fall 0:34)
Zac O`Hagan (Choctaw) 18-14, Jr. over Abraham Fudeyev (Coweta) 12-13, Jr. (MD 14-2)
170
1st Place – Kaleb Owen of Perry
2nd Place – Christian Mora of Blackwell
3rd Place – Cale Carroll of Deer Creek
4th Place – Nate Maledon of Coweta
5th Place – Thatcher Colen of Perry
6th Place – Jordan Cox of Westmoore
Round 1
Kaleb Owen (Perry) 6-0, . over Christian Mora (Blackwell) 4-1, Sr. (SV-1 3-1)
Nate Maledon (Coweta) 7-16, Jr. over Thatcher Colen (Perry) 1-4, . (Dec 9-2)
Cale Carroll (Deer Creek) 3-2, Jr. over Jordan Cox (Westmoore) 0-5, So. (Fall 4:00)
Round 2
Kaleb Owen (Perry) 6-0, . over Jordan Cox (Westmoore) 0-5, So. (Fall 1:40)
Cale Carroll (Deer Creek) 3-2, Jr. over Nate Maledon (Coweta) 7-16, Jr. (TF-1.5 3:57 (19-4))
Christian Mora (Blackwell) 4-1, Sr. over Thatcher Colen (Perry) 1-4, . (Fall 1:17)
Round 3
Kaleb Owen (Perry) 6-0, . over Cale Carroll (Deer Creek) 3-2, Jr. (Fall 4:00)
Christian Mora (Blackwell) 4-1, Sr. over Nate Maledon (Coweta) 7-16, Jr. (Fall 0:00)
Thatcher Colen (Perry) 1-4, . over Jordan Cox (Westmoore) 0-5, So. (Fall 4:00)
Round 4
Kaleb Owen (Perry) 6-0, . over Thatcher Colen (Perry) 1-4, . (Fall 1:47)
Nate Maledon (Coweta) 7-16, Jr. over Jordan Cox (Westmoore) 0-5, So. (Fall 0:29)
Christian Mora (Blackwell) 4-1, Sr. over Cale Carroll (Deer Creek) 3-2, Jr. (MD 13-3)
Round 5
Kaleb Owen (Perry) 6-0, . over Nate Maledon (Coweta) 7-16, Jr. (Fall 1:15)
Cale Carroll (Deer Creek) 3-2, Jr. over Thatcher Colen (Perry) 1-4, . (Fall 2:55)
Christian Mora (Blackwell) 4-1, Sr. over Jordan Cox (Westmoore) 0-5, So. (For.)
182
1st Place – Zeke Coleman of Choctaw
2nd Place – Gabriel Roland of Ponca City
3rd Place – Gage Hamm of Coweta
4th Place – Ethan Hughes of Perry
5th Place – Oscar Liatrache of Blackwell
Round 1
Gabriel Roland (Ponca City) 23-4, Jr. over Gage Hamm (Coweta) 14-3, Sr. (Dec 9-4)
Zeke Coleman (Choctaw) 20-5, Sr. over Oscar Liatrache (Blackwell) 0-4, Jr. (Fall 0:45)
Round 2
Ethan Hughes (Perry) 2-3, . over Oscar Liatrache (Blackwell) 0-4, Jr. (Fall 1:22)
Zeke Coleman (Choctaw) 20-5, Sr. over Gage Hamm (Coweta) 14-3, Sr. (Fall 0:47)
Round 3
Zeke Coleman (Choctaw) 20-5, Sr. over Ethan Hughes (Perry) 2-3, . (Fall 0:41)
Gabriel Roland (Ponca City) 23-4, Jr. over Oscar Liatrache (Blackwell) 0-4, Jr. (Fall 1:04)
Round 4
Gabriel Roland (Ponca City) 23-4, Jr. over Ethan Hughes (Perry) 2-3, . (Fall 3:47)
Gage Hamm (Coweta) 14-3, Sr. over Oscar Liatrache (Blackwell) 0-4, Jr. (Fall 5:06)
Round 5
Gage Hamm (Coweta) 14-3, Sr. over Ethan Hughes (Perry) 2-3, . (Dec 8-5)
Zeke Coleman (Choctaw) 20-5, Sr. over Gabriel Roland (Ponca City) 23-4, Jr. (Fall 1:37)
195
1st Place – Hudson Moudy of Coweta
2nd Place – Ayden Kreger of Ponca City
Round 1
Hudson Moudy (Coweta) 14-9, Sr. over Ayden Kreger (Ponca City) 0-2, Sr. (Fall 2:57)
Round 2
Hudson Moudy (Coweta) 14-9, Sr. over Ayden Kreger (Ponca City) 0-2, Sr. (Fall 3:51)
Round 3
This match has not been wrestled yet.
220
1st Place – Cory Monroe of Choctaw
2nd Place – Carter Erickson of Deer Creek
3rd Place – Kolby Looper of Blackwell
4th Place – Joe Leavitt of Ponca City
5th Place – Deacon Peterson of Coweta
6th Place – Darius Allen of Ponca City
Round 1
Carter Erickson (Deer Creek) 21-7, Sr. over Kolby Looper (Blackwell) 3-2, Jr. (Fall 4:16)
Joe Leavitt (Ponca City) 17-10, Jr. over Deacon Peterson (Coweta) 11-17, So. (Fall 3:00)
Cory Monroe (Choctaw) 5-0, Sr. over Darius Allen (Ponca City) 0-5, Jr. (Fall 0:42)
Round 2
Carter Erickson (Deer Creek) 21-7, Sr. over Darius Allen (Ponca City) 0-5, Jr. (Fall 1:26)
Cory Monroe (Choctaw) 5-0, Sr. over Joe Leavitt (Ponca City) 17-10, Jr. (Fall 0:56)
Kolby Looper (Blackwell) 3-2, Jr. over Deacon Peterson (Coweta) 11-17, So. (Dec 5-1)
Round 3
Cory Monroe (Choctaw) 5-0, Sr. over Carter Erickson (Deer Creek) 21-7, Sr. (Fall 1:53)
Kolby Looper (Blackwell) 3-2, Jr. over Joe Leavitt (Ponca City) 17-10, Jr. (Dec 4-0)
Deacon Peterson (Coweta) 11-17, So. over Darius Allen (Ponca City) 0-5, Jr. (Fall 1:19)
Round 4
Carter Erickson (Deer Creek) 21-7, Sr. over Deacon Peterson (Coweta) 11-17, So. (Fall 1:32)
Joe Leavitt (Ponca City) 17-10, Jr. over Darius Allen (Ponca City) 0-5, Jr. (Fall 0:41)
Cory Monroe (Choctaw) 5-0, Sr. over Kolby Looper (Blackwell) 3-2, Jr. (Fall 0:40)
Round 5
Carter Erickson (Deer Creek) 21-7, Sr. over Joe Leavitt (Ponca City) 17-10, Jr. (Fall 0:59)
Cory Monroe (Choctaw) 5-0, Sr. over Deacon Peterson (Coweta) 11-17, So. (Fall 2:44)
Kolby Looper (Blackwell) 3-2, Jr. over Darius Allen (Ponca City) 0-5, Jr. (Fall 1:32)
285
1st Place – Jake Sexton of Deer Creek
2nd Place – Caleb Phillips of Coweta
3rd Place – Keith Burk of Choctaw
4th Place – Cayson Badley of Ponca City
5th Place – Kale Scroggins of Westmoore
Round 1
Jake Sexton (Deer Creek) 16-3, Sr. over Cayson Badley (Ponca City) 7-9, Sr. (Fall 1:50)
Keith Burk (Choctaw) 2-2, Sr. over Kale Scroggins (Westmoore) 0-4, Jr. (Fall 0:35)
Round 2
Caleb Phillips (Coweta) 26-1, Sr. over Keith Burk (Choctaw) 2-2, Sr. (Fall 1:50)
Jake Sexton (Deer Creek) 16-3, Sr. over Kale Scroggins (Westmoore) 0-4, Jr. (Fall 1:38)
Round 3
Caleb Phillips (Coweta) 26-1, Sr. over Kale Scroggins (Westmoore) 0-4, Jr. (Fall 2:34)
Keith Burk (Choctaw) 2-2, Sr. over Cayson Badley (Ponca City) 7-9, Sr. (Fall 1:31)
Round 4
Caleb Phillips (Coweta) 26-1, Sr. over Cayson Badley (Ponca City) 7-9, Sr. (Fall 1:28)
Jake Sexton (Deer Creek) 16-3, Sr. over Keith Burk (Choctaw) 2-2, Sr. (Fall 1:52)
Round 5
Jake Sexton (Deer Creek) 16-3, Sr. over Caleb Phillips (Coweta) 26-1, Sr. (Fall 4:15)
Cayson Badley (Ponca City) 7-9, Sr. over Kale Scroggins (Westmoore) 0-4, Jr. (Fall 5:28)