Jay came back to beat Blackwell in the 3A East Regional.
106
Guaranteed Places
- 1st Place – Gage Walker of Jay
- 2nd Place – Aidan O`Dell of Blackwell
- 3rd Place – Tre Tecson of Cascia Hall
- 4th Place – Liam Burke of Sperry
- 5th Place – Chanc Bruner of Berryhill
- 6th Place – Hunter Coldiron of Perry
1st Place Match
- Gage Walker (Jay) 14-1, Fr. over Aidan O`Dell (Blackwell) 20-2, Jr. (Dec 7-1)
3rd Place Match
- Tre Tecson (Cascia Hall) 27-5, Fr. over Liam Burke (Sperry) 18-11, Fr. (Fall 1:11)
5th Place Match
- Chanc Bruner (Berryhill) 7-4, Fr. over Hunter Coldiron (Perry) 13-16, Jr. (Fall 0:38)
113
Guaranteed Places
- 1st Place – AB Stokes of Lincoln Christian
- 2nd Place – Owen Martin of Berryhill
- 3rd Place – Devin Duran of Jay
- 4th Place – Evin Simpson of Blackwell
- 5th Place – Braylen Rodgers of Vian
- 6th Place – Chase Cormican of Sperry
1st Place Match
- AB Stokes (Lincoln Christian) 23-0, So. over Owen Martin (Berryhill) 3-1, So. (Fall 5:16)
3rd Place Match
- Devin Duran (Jay) 28-4, Fr. over Evin Simpson (Blackwell) 28-6, Sr. (MD 11-3)
5th Place Match
- Braylen Rodgers (Vian) 23-3, Sr. over Chase Cormican (Sperry) 10-6, Jr. (Fall 0:32)
120
Guaranteed Places
- 1st Place – Caleb O`Dell of Blackwell
- 2nd Place – Grant Floyd of Inola
- 3rd Place – Dustin Duran of Jay
- 4th Place – Wyatt Meredith of Berryhill
- 5th Place – Traven Richardson of Pawhuska
- 6th Place – Keiven Slone of Barnsdall
1st Place Match
- Caleb O`Dell (Blackwell) 23-4, Sr. over Grant Floyd (Inola) 24-4, So. (Fall 3:13)
3rd Place Match
- Dustin Duran (Jay) 28-4, Jr. over Wyatt Meredith (Berryhill) 3-2, So. (SV-1 2-0)
5th Place Match
- Traven Richardson (Pawhuska) 16-8, Fr. over Keiven Slone (Barnsdall) 15-15, Jr. (Fall 2:32)
126
Guaranteed Places
- 1st Place – Eli Griffin of Cascia Hall
- 2nd Place – Kaiden Ailey of Blackwell
- 3rd Place – Hunter Waits of Berryhill
- 4th Place – Lane Cosby of Pawhuska
- 5th Place – Riley Moorman of Morrison Hs
- 6th Place – Kenny Adams of Daniel Webster
1st Place Match
- Eli Griffin (Cascia Hall) 28-1, Sr. over Kaiden Ailey (Blackwell) 29-6, So. (Fall 0:35)
3rd Place Match
- Hunter Waits (Berryhill) 7-3, So. over Lane Cosby (Pawhuska) 16-8, Sr. (Fall 3:45)
5th Place Match
- Riley Moorman (Morrison Hs) 17-10, Sr. over Kenny Adams (Daniel Webster) 8-4, Sr. (Fall 3:48)
132
Guaranteed Places
- 1st Place – Eli Benham of Sperry
- 2nd Place – Jaden Oakes of Perry
- 3rd Place – Jeron Newcomb of Jay
- 4th Place – Carson Auschwitz of Barnsdall
- 5th Place – Ryck Quillen of Pawhuska
- 6th Place – Zamar Gardner of Cascia Hall
1st Place Match
- Eli Benham (Sperry) 26-6, Sr. over Jaden Oakes (Perry) 19-11, Sr. (Dec 9-3)
3rd Place Match
- Jeron Newcomb (Jay) 22-12, So. over Carson Auschwitz (Barnsdall) 14-11, Sr. (Fall 1:20)
5th Place Match
- Ryck Quillen (Pawhuska) 15-9, Sr. over Zamar Gardner (Cascia Hall) 17-11, So. (Fall 0:52)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Brady Benham of Sperry
- 2nd Place – Logan Smith of Perry
- 3rd Place – Kyler Tabor of Berryhill
- 4th Place – Jesse Remington of Locust Grove
- 5th Place – Chace Massie of Chandler
- 6th Place – Brady Lavers of Newkirk
1st Place Match
- Brady Benham (Sperry) 30-5, Fr. over Logan Smith (Perry) 25-6, Sr. (Dec 6-4)
3rd Place Match
- Kyler Tabor (Berryhill) 5-1, Fr. over Jesse Remington (Locust Grove) 13-6, Jr. (Fall 4:24)
5th Place Match
- Chace Massie (Chandler) 14-5, . over Brady Lavers (Newkirk) 18-11, Jr. (Dec 3-1)
145
Guaranteed Places
- 1st Place – EJ Tecson of Cascia Hall
- 2nd Place – Tanner Botts of Blackwell
- 3rd Place – Kohl Witter of Perry
- 4th Place – Brody Thomas of Locust Grove
- 5th Place – Deacon Hendren of Pawhuska
- 6th Place – Chase Woodall of Sperry
1st Place Match
- EJ Tecson (Cascia Hall) 21-2, Jr. over Tanner Botts (Blackwell) 31-3, Sr. (Dec 7-4)
3rd Place Match
- Kohl Witter (Perry) 16-14, Sr. over Brody Thomas (Locust Grove) 16-6, Fr. (Fall 1:59)
5th Place Match
- Deacon Hendren (Pawhuska) 13-9, Fr. over Chase Woodall (Sperry) 14-11, So. (Dec 6-3)
152
Guaranteed Places
- 1st Place – Jose Flores of Inola
- 2nd Place – Kaleb Owen of Perry
- 3rd Place – Luke Eschenheimer of Cascia Hall
- 4th Place – Rocky Woods of Morrison Hs
- 5th Place – Walker McCause of Sperry
- 6th Place – Levi Taylor of Jay
1st Place Match
- Jose Flores (Inola) 18-2, Jr. over Kaleb Owen (Perry) 23-10, So. (Dec 11-6)
3rd Place Match
- Luke Eschenheimer (Cascia Hall) 27-3, So. over Rocky Woods (Morrison Hs) 19-9, Jr. (Dec 11-6)
5th Place Match
- Walker McCause (Sperry) 16-9, So. over Levi Taylor (Jay) 11-15, Fr. (Fall 4:35)
160
Guaranteed Places
- 1st Place – Kobe Smith of Chandler
- 2nd Place – Dakota Monk of Locust Grove
- 3rd Place – MALIQUE BARBER of Pawnee
- 4th Place – Kaden Murray of Jay
- 5th Place – Dalton Deathrage of Berryhill
- 6th Place – Hunter Williams of Inola
1st Place Match
- Kobe Smith (Chandler) 15-3, . over Dakota Monk (Locust Grove) 9-5, Jr. (Fall 0:47)
3rd Place Match
- MALIQUE BARBER (Pawnee) 29-8, Jr. over Kaden Murray (Jay) 25-7, So. (MD 12-3)
5th Place Match
- Dalton Deathrage (Berryhill) 9-8, Jr. over Hunter Williams (Inola) 12-10, Sr. (Fall 2:28)
170
Guaranteed Places
- 1st Place – BLAKE SKIDGEL of Pawnee
- 2nd Place – Christian Mora of Blackwell
- 3rd Place – Ethan Hughes of Perry
- 4th Place – Tyler Stevens of Berryhill
- 5th Place – Connor Gough of Jay
- 6th Place – Blair Chanceller of Locust Grove
1st Place Match
- BLAKE SKIDGEL (Pawnee) 28-0, Sr. over Christian Mora (Blackwell) 24-6, Jr. (Dec 1-0)
3rd Place Match
- Ethan Hughes (Perry) 14-12, So. over Tyler Stevens (Berryhill) 4-2, Sr. (Dec 11-6)
5th Place Match
- Connor Gough (Jay) 23-10, Fr. over Blair Chanceller (Locust Grove) 11-9, Jr. (Fall 1:02)
182
Guaranteed Places
- 1st Place – Seth Jackson of Sperry
- 2nd Place – Johnathon Roberts of Oklahoma Christian School
- 3rd Place – Jedd Barrett of Inola
- 4th Place – Joe Jackson of Watonga
- 5th Place – Kolby Looper of Blackwell
- 6th Place – Jesse Carr of Pawhuska
1st Place Match
- Seth Jackson (Sperry) 32-1, Sr. over Johnathon Roberts (Oklahoma Christian School) 28-4, So. (Dec 3-2)
3rd Place Match
- Jedd Barrett (Inola) 17-6, Jr. over Joe Jackson (Watonga) 23-11, Jr. (Fall 4:14)
5th Place Match
- Kolby Looper (Blackwell) 18-15, So. over Jesse Carr (Pawhuska) 11-11, Jr. (Dec 8-3)
195
Guaranteed Places
- 1st Place – Cruz Partain of Vian
- 2nd Place – Lesharo Wildcat of Pawhuska
- 3rd Place – Brody Harbour of Perry
- 4th Place – Hunter Auschwitz of Barnsdall
- 5th Place – Ernesto Duenez of Watonga
- 6th Place – James Newman of Newkirk
1st Place Match
- Cruz Partain (Vian) 23-0, Sr. over Lesharo Wildcat (Pawhuska) 20-4, Jr. (Dec 9-2)
3rd Place Match
- Brody Harbour (Perry) 21-10, Sr. over Hunter Auschwitz (Barnsdall) 17-11, Sr. (Fall 0:59)
5th Place Match
- Ernesto Duenez (Watonga) 4-2, So. over James Newman (Newkirk) 10-13, So. (Dec 5-0)
220
Guaranteed Places
- 1st Place – Dil`n Murchison of Vian
- 2nd Place – Dalton Diacon of Inola
- 3rd Place – Maverick Williamson of Jay
- 4th Place – Carson Dildine of Barnsdall
- 5th Place – Logan Webb of Blackwell
- 6th Place – Jed Wagner of Cascia Hall
1st Place Match
- Dil`n Murchison (Vian) 21-2, Sr. over Dalton Diacon (Inola) 19-4, Sr. (Fall 2:38)
3rd Place Match
- Maverick Williamson (Jay) 31-2, Fr. over Carson Dildine (Barnsdall) 24-8, Jr. (Fall 0:31)
5th Place Match
- Logan Webb (Blackwell) 18-12, Sr. over Jed Wagner (Cascia Hall) 11-7, Sr. (Dec 4-2)
285
Guaranteed Places
- 1st Place – Johnny Williamson of Jay
- 2nd Place – CHUCK LONG of Pawnee
- 3rd Place – MICCAEL BROWN of Tonkawa Jr Sr
- 4th Place – J.D. McCleary of Blackwell
- 5th Place – Conner Cosgrave of Sperry
- 6th Place – Quenton Sowell of Daniel Webster
1st Place Match
- Johnny Williamson (Jay) 27-3, Sr. over CHUCK LONG (Pawnee) 22-4, Jr. (Dec 1-0)
3rd Place Match
- MICCAEL BROWN (Tonkawa Jr Sr) 3-1, Jr. over J.D. McCleary (Blackwell) 19-13, So. (Fall 1:33)
5th Place Match
- Conner Cosgrave (Sperry) 22-12, Sr. over Quenton Sowell (Daniel Webster) 11-3, . (Dec 4-1)
Team Scores | ||
---|---|---|
1 | Jay | 187.0 |
2 | Blackwell | 182.5 |
3 | Sperry | 152.5 |
4 | Perry | 140.5 |
5 | Berryhill | 130.5 |
6 | Cascia Hall | 116.0 |
7 | Inola | 112.0 |
8 | Pawhuska | 93.5 |
9 | Pawnee | 80.0 |
10 | Barnsdall | 78.0 |
11 | Vian | 76.0 |
12 | Locust Grove | 68.5 |
13 | Chandler | 54.5 |
14 | Newkirk | 39.5 |
15 | Lincoln Christian | 36.0 |
16 | Morrison Hs | 35.0 |
17 | Daniel Webster | 32.0 |
17 | Watonga | 32.0 |
19 | Tonkawa Jr Sr | 31.0 |
20 | Oklahoma Christian School | 25.0 |
21 | Holland Hall | 11.0 |
22 | Cashion High School | 9.0 |
22 | Henryetta | 9.0 |
22 | Victory Christian | 9.0 |
25 | Hennessey | 0.0 |
25 | Hulbert | 0.0 |
25 | Metro Christian Academy | 0.0 |
25 | Okmulgee | 0.0 |